5 sposobów, by znów pokochać siebieZnasz to uczucie, kiedy niedawno zerwałeś z kimś i nagle wszystko wydaje się bez sensu? Przestajesz widzieć sens czegokolwiek, a nawet małe rzeczy zaczynają się czuć jak zbyt duży wysiłek. To nie jest wspaniały czas; to jest okropne. Jesteś tak zaprzątnięty własną głową, że ledwo pamiętasz, jak funkcjonować. Nie chcesz spotykać się z przyjaciółmi ani wychodzić z domu, bo w porównaniu z nimi ich życie wydaje się tak doskonałe. Nawet wstawanie rano czuje się jak niemożliwe zadanie, nie mówiąc już o robieniu czegokolwiek innego. Kiedy kochasz kogoś tak bardzo, że jesteś gotów spędzić z nim resztę swojego życia, tylko po to, by cię odrzucić i złamać ci serce... Cóż, to nie jest łatwe. Ale są sposoby, aby przez to przejść. Bo uwierz nam, jest światełko na końcu tego tunelu...

Pamiętaj, że jesteście czymś więcej

Wiemy, że opłakujesz utratę tego związku, ale pamiętaj, że jesteś czymś o wiele większym niż tylko związkiem. Jesteś osobą, która ma za sobą szeroki wachlarz emocji, doświadczeń, umiejętności i całe życie wspomnień. Twój związek jest tylko jedną małą częścią tego, kim jesteś; nie jest to jedyna rzecz, która cię określa. Rozstania mogą być naprawdę trudne, ale pamiętaj, aby spróbować i spojrzeć na większy obraz.

  • Przechodzenie przez rozpad jest wystarczająco trudne bez dodawania w samoocenie.
  • Ale niestety, wiele osób zachowuje się w ten sposób w następstwie zerwanego związku.
  • Zamiast być dla siebie życzliwym, możesz zbyt szybko krytykować siebie za rzeczy, które zrobiłeś lub nie zrobiłeś, lub zbytnio użalać się nad sobą.

Ważne jest, aby znaleźć równowagę między współczuciem a samokrytyką. Uważaj, by nie wpaść w pułapkę zbytniego bicia siebie, ale też nie odpuszczaj sobie zbyt łatwo. Naucz się być miłym i współczującym wobec siebie, nawet jeśli po drodze popełniasz błędy. Rozstanie to świetny moment, by znów zacząć dbać o swoje ciało. Nie musisz iść na całość na ścisłej diecie czy coś w tym stylu, ale zadbaj o swoją dietę ogólnie. Spróbuj jeść lepiej i traktować swoje ciało z większą życzliwością.

Nie bój się prosić o pomoc i pomagać

Wszyscy mamy swój własny sposób radzenia sobie z rzeczami, ale wszyscy potrzebujemy czasem pomocy. Czy to przyjaciele, rodzina, lub wyszkolony terapeuta, są ludzie tam, którzy mogą pomóc, jeśli pozwolisz im. Jeśli okaże się, że zmagasz się z rozpadem i dostajesz nigdzie, nie bój się poprosić o pomoc. Nie musisz walczyć na własną rękę. A nawet jeśli czujesz, że robisz jakieś postępy, nigdy nie może zaszkodzić, aby poprosić o pomoc, zbyt. Przyjaciele i bliscy zawsze są chętni do pomocy, więc nie bój się prosić. Nawet jeśli przechodzisz przez trudny czas, nadal możesz pomóc innym, którzy przechodzą przez podobne sytuacje. Możesz zostać wolontariuszem w organizacji charytatywnej, a może założyć bloga, na którym dzielisz się historiami innych ludzi, którzy przeszli lub przechodzą przez rozstanie.