Witaminy musujące - czy warto je przyjmować?Wszystkie witaminy, minerały i suplementy diety można znaleźć w formach musujących, więc możesz zaopatrzyć się w nie w każdej chwili. Możesz również kupić różne smaki, aby pomóc Ci przyjmować witaminy bardziej regularnie i cieszyć się nimi bardziej. Możesz zabrać ze sobą musujące witaminy i minerały w podróż, umieścić je w butelkach z wodą, aby szybko się nawodnić i cieszyć się opcjami smakowymi, które są lepsze dla Twojego podniebienia niż picie wody z kranu. Można je również zażyć, gdy tylko poczujesz zbliżające się przeziębienie, co czyni je doskonałym narzędziem do zachowania zdrowia w podróży.

Formuła musującej witaminy C: jak to działa?

Musujące właściwości witaminy C są powszechnie znane, ale czy wiesz, jak kwas ten przekształca się w stan biodostępny, gdy znajdzie się w wodzie? Musująca formuła witaminy C składa się z kwasu askorbinowego, wodorowęglanu sodu i węglanu potasu. Po umieszczeniu w wodzie węglan potasu reaguje z wodorowęglanem sodu, wytwarzając gazowy dwutlenek węgla, podczas gdy kwas askorbinowy pozostaje w swoim pierwotnym stanie. Pęcherzyki gazowego dwutlenku węgla przekształcają kwas askorbinowy w bardziej biodostępny stan, ułatwiając jego wchłanianie przez organizm. Korzyści płynące z zaopatrzenia się w witaminy musujące:

  • Witaminy musujące są łatwe do zażycia w podróży, co czyni je wygodnym sposobem na uzyskanie dziennej dawki witamin.
  • Możesz je przyjmować w każdej wodzie, w każdej sytuacji - w pracy, w podróży, a nawet gdy jesteś chory i nie chcesz brać tabletek.
  • Tabletki musujące z witaminą C mogą być stosowane w walce z przeziębieniami, ponieważ są lekkostrawne, wzmacniają układ odpornościowy i są rozpuszczalne w wodzie, co oznacza, że można je rozpuścić w wodzie.

Jak przyjmować witaminy musujące?

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby uzyskać najlepsze rezultaty:

  • Upewnij się, że Twoje tabletki musujące są całkowicie suche przed umieszczeniem ich w wodzie. Mokre tabletki musujące nie rozpuszczają się tak skutecznie i mogą się zbijać w grudki po dodaniu do wody.
  • Umieść jedną tabletkę musującą na szklankę wody i poczekaj, aż całkowicie się rozpuści. Więcej niż jedna tabletka na szklankę wody może się zlepić i spowodować zaburzenia jelitowe.
  • Dodać wodę do szklanki do picia i dodać do niej rozpuszczoną tabletkę musującą. Można dodać tabletki musujące do butelki z wodą, ale mogą się one zlepić, jeśli pozostaną w stanie nieuszkodzonym.
  • Wypij wodę jednym haustem. Tabletka szybko się rozpuści i przekształci, uwalniając witaminę do wody.