Wskazówki jak wytresować owczarka niemieckiegoOwczarki niemieckie znane są z tego, że są silne, inteligentne i niezależne. Jeśli więc jesteś właścicielem, który woli pozwolić swojemu psu na swobodne poruszanie się bez smyczy lub innego urządzenia ograniczającego, ta rasa może nie być dla Ciebie odpowiednia. Większość właścicieli owczarków niemieckich uważa, że są one wspaniałym dodatkiem do ich rodziny. Są świetne z dziećmi, bardzo chronią swoich właścicieli i mają ogromną ilość lojalności w nich. Uwielbiają być szkolone i mogą nawet wykonywać sztuczki! Jeśli jesteś gotowy, aby przynieść do domu owczarka niemieckiego jako swojego zwierzaka, będziesz chciał dowiedzieć się o szkoleniu ich najpierw. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak możesz wyszkolić swojego, aby pozostał szczęśliwy i zdrowy.

Bądź konsekwentny w treningu

To może być oczywistość, ale konsekwencja jest kluczowa podczas szkolenia psa. Jeśli Twój pies wie, czego się spodziewać, oboje będziecie szczęśliwsi. Staraj się trzymać określonego czasu i miejsca na sesje treningowe.

Pamiętaj, aby wybrać miejsce, w którym pies będzie czuł się komfortowo. Jeśli będziesz konsekwentny w swoim szkoleniu, unikniesz zamieszania i frustracji zarówno dla Ciebie jak i Twojego psa. Jeśli masz owczarka niemieckiego, który ma problemy z nauczeniem się nowej komendy, nie poddawaj się. Zamiast tego spróbuj dowiedzieć się, dlaczego pies nie rozumie komendy i dostosuj swoją strategię.

Nie przekarmiaj swojego owczarka niemieckiego

Owczarki niemieckie mają skłonność do otyłości, więc uważaj na to, ile i czym je karmisz. Jeśli karmisz swojego psa za dużo, może on nabawić się nadwagi. Otyłość może powodować wiele problemów zdrowotnych u psów. Jeśli nie jesteś pewien, ile karmić swojego owczarka niemieckiego, porozmawiaj z weterynarzem. Może on pomóc Ci zdecydować o odpowiedniej ilości jedzenia dla konkretnych potrzeb Twojego psa.

Oprócz podawania odpowiedniej ilości karmy, powinieneś również zastanowić się nad tym, czym karmisz swojego psa. Psy, w przeciwieństwie do ludzi, nie muszą jeść tego, co jest uważane za zrównoważoną dietę. Zamiast tego, psy potrzebują diety, która składa się głównie z mięsa.