MusiNiezbędna kalibracja dla większej skuteczności Twojego urządzeniasz upewnić się, że alkomat, którego używasz do pomiaru spożycia alkoholu jest skalibrowany. Kalibracja urządzenia zajmuje jednak sporo czasu i wymaga poświęcenia dużej uwagi szczegółom - nie jest to coś, co można zrobić w pośpiechu. Alkomat, którego używasz do pomiaru spożycia alkoholu, to jedyny sposób, aby mieć pewność, że nie przekraczasz dopuszczalnej zawartości alkoholu we krwi. Kalibracja urządzenia zajmuje jednak dużo czasu i wymaga dużej dbałości o szczegóły – nie jest to niemożliwe dla osób bez szczegółowej wiedzy z zakresu nauki lub chemii.

Powinieneś kalibrować swój alkomat co kilka lat, w przeciwnym razie jego odczyty będą błędne! Najlepszym sposobem na przygotowanie się do tego zadania jest użycie produktów, które zostały zatwierdzone przez FDA i zostały wcześniej przetestowane, aby wszystko przebiegło bezproblemowo. Istnieje wiele odmian urządzeń na rynku dzisiaj, więc znalezienie odpowiedniego może zająć trochę wysiłku.

Wspomagamy Twoje bezpieczeństwo

Alkomaty wykorzystują dwie metody wykrywania i mierzenia ilości "alkoholu" w naszym krwiobiegu: poprzez pomiar rzeczywistej zawartości alkoholu (zazwyczaj wyrażonej w procentach) lub pośrednio, poprzez analizę nasycenia krwi tlenem. Jednakże, jeśli urządzenie, którego używasz nie jest poprawnie skalibrowane (lub w ogóle ustawione), nie będzie w stanie zrozumieć niczego z Twojego własnego oddechu - co oznacza, że ludzie nie będą mieli pojęcia, jaki jest ich poziom zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mogą sprawiać wrażenie odurzonych podczas gdy w rzeczywistości... są trzeźwi! Tak więc tak - nieskalibrowane urządzenie może potencjalnie doprowadzić kogoś do kłopotów z funkcjonariuszami organów ścigania za to, że jest po prostu niewinny. Kalibracja alkomatu wymaga jednak czasu i dbałości o szczegóły.

Błędy/ co nas może zaskoczyć ?

Błędy kalibracji są jednym z ich rodzajów. Nawet jeśli istnieje rozbieżność między wartościami zmierzonymi a rzeczywistymi, ten rodzaj błędu można wyeliminować z pomocą asystenta, który wie, jakich narzędzi użyć, aby pomiary były jak najdokładniejsze. Błędy kalibracji występują, gdy istnieje rozbieżność pomiędzy tym, co jest mierzone (wartość rzeczywista), a samym pomiarem (wartość zmierzona). W produkcji błędy kalibracji zdarzają się częściej, ponieważ są związane z błędem ludzkim, niż z innymi formami, takimi jak problemy z zasilaniem. Aby skorygować tego typu rozbieżności należy postępować zgodnie ze standardowymi zaleceniami.