Jaką marynarkę wybrać do damskie lnianej koszuli?Lniane koszule damskie jednoznacznie kojarzą się z letnimi stylizacjami. Jednak lato to nie tylko upalne, słoneczne dni, ale także dżdżyste dni i chłodne poranki czy wieczory. W takich sytuacjach warto uzupełnić swoją stylizację o odpowiednią marynarkę damską. Dlaczego lniane koszule cieszą się ogromną popularnością? Jak dobrać damską marynarkę do takiej koszuli? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Lniana koszula – uniwersalny element garderoby

Lniane koszule damskie to uniwersalny element garderoby, który doskonale odnajdzie się w wielu stylizacjach, szczególnie w ciepłe wiosenne czy letnie miesiące. Dlaczego jednak lniane ubrania tak doskonale sprawdzają się w czasie wyższych temperatur? Len to potoczna nazwa tkaniny wykonywanej z częsty przędzy lnianej. Często zawiera domieszki bawełny, wełny lub poliestru, które jednak mogą poprawić właściwości tkaniny, ponieważ sam czysty len bardzo się gniecie. Najczęściej im tkanina jest wykonana z czystszego lnu tym jej cena jest wyższa.

Warto jednak zwrócić uwagę na właściwości lnu, które sprawiają, ze ten materiał jest bezpieczny i przyjemny dla skóry, w dużym stopniu absorbuje wilgoć, posiada właściwości antyalergiczne, a także jest bardzo przewiewny. Ponadto ze względu na zawartość lignin chroni przed promieniami UV. Przede wszystkim jednak len jest bardzo mocnym surowcem, dlatego lniane tkaniny nie przecierają się, nie elektryzują się ani nie rozciągają.

W jakim stylu odnajdzie się lniana koszula?

Zastanawiasz się, z czym połączyć lnianą koszulę? Jakie marynarki damskie będą do niej pasować? Lniane ubrania sprawdzą się nie tylko w bardzo eleganckich stylizacjach, ale także odnajdą się w stylu casualowym i miejskim. Ubrania wykonane z lnu, takie jak lniane koszule, sukienki czy spodnie, posiadają zwykle bardzo proste kroje. Z czego to wynika? Lniane, wytrzymałe ubrania mogą służyć przez wiele lat, a ich uniwersalny krój sprawia, że odnajdują się doskonale w ramach wielu różnych trendów.

Lniane koszule damskie doskonale łączą się również z ubraniami, jakimi są marynarki damskie, ich uniwersalność sprawia, że mogą łączyć się one z bardzo eleganckimi marynarkami, ale także bardziej codziennymi. Na co należy zwrócić uwagę wybierając marynarki damskie do lnianych koszul?

Jakie marynarki damskie pasują do lnianych koszul?

Koszule damskie doskonale prezentują się w towarzystwie odpowiednio dobranych marynarek. Lniane koszule warto łączyć marynatkami z takich materiałów jak len, bawełna, wełna czy nawet skóra. Warto jednak zdecydować się na gładkie ubrania, ponieważ tkanina lnu ma charakterystyczną fakturę, która w połączeniu z wyraźnymi wzorami może sprawić, że stylizacja nie będzie prezentowała się dobrze.

Warto zwrócić uwagę, że klasyczne koszule damskie lniane pojawiały się przede wszystkim w kolorze białym i beżowym, jednak współcześnie dostępne są one również w innych kolorach, takich jak biały, granatowy, czarny, bordowy, ceglany, żółty czy fioletowy. Aby Twoja koszula damska była bardziej uniwersalna warto zdecydować się na koszulę z długim rękawem, której rękawy możesz stylowo podwinąć.